Evrim Aldatmacası

Sizin sesiniz

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
selamün aleyküm.Hocam sizin ve tüm müslüman kardeşlerimin kandilini kutluyorum.Allah Ramzana da kavuşmayı nasip etsin inşaAllah.Allah yar ve yardımcınız olsun.
yasemin çuvadar - TR
Bismillah. 1.Ağustos'un 11'inde askerim İnşaAllah.Yaşasın yine gurbet.Ben gurbeti çok seviyorum,neden derseniz yeni yerler keşfetmek,yeni iller gezmek güzeldir,keyiflidir ve açıkcası çok zevklidir.Üniversiteyi de gurbette okudum,evimden 690 km uzakta ve Allah şahidimdir o okuduğum il/ilçe sanki doğup büyüdüğüm yer gibi gözümde tütüyor şimdi,o kadar sevmişim oraları ki çok özledim çünkü. 2.Kısacası gurbette hüzün olmaz,gurbete gidiliyor diye üzülmek olmaz-hüzünlenmek olmaz,üzülmek yersizdir,yakışıksızdır çünkü başımıza gelen gurbet de Allah tarafından yaratılmış ve çok büyük hayırlarla yaratılmıştır.Sadece gurbete değil başımıza gelen hiçbirşeye üzülmeyiz inşaAllah,elhamdülillah,sonsuz elhamdülillah. 3.Ve işte hayat;benim için hayat askerden sonra başlıyor inşaAllah,çünkü askerden sonra bütün gücümle Seyyid Adnan Oktar hocama ulaşmaya çalışacağım ve O'nun en yakın dostu-yardımcısı olmaya çalışacağım inşaAllah. 4.Seyyid Adnan Oktar hocam seni gerçekten çok seviyorum Allah şahid.
Allah aşığı bir müslüman.[ Türk-İslam Birliği hayranı ] - TR
Bismillah. 1.Yirmiüç yaşıma kadar yaşadığım hayatımı yaşanmamış olarak kabul ediyorum.Yani;Allah'ı,İslam'ı ve Seyyid Adnan Oktar hocamı hakkıyla tanıdığım zamandan önceki hayatımı yaşanmamış olarak kabul ediyorum [Allah'ı ve İslam'ı ve ibadetlerimi tenzih ederim-yirmiüç yaşıma kadar olan (zayıf olan) İslami yaşantım hariçtir tabikide-zayıfta olsa İslam yaşantım hayattır,yaşanmış olarak kabul ediyorum yani]. 2.Yirmiüç yaşıma kadar yaşamamışım.Yaşamışım ama ölü gibi.Ölüm diyenler,ölümden korkanlar bilsin ki;ölüm dünyada da vardır,evet yaşarken de ölen insanlar vardır,sayıcada şuan çokturlar.Materyalistler,darwinizme inananlar,ateistler ölüdürler zaten ama farkında değildirler. 3.Eskiden zombi filmleri olurdu [özellikle seksenli yıllarda meşhurdu].Bu zombi filmlerinde ölüler canlanıyordu ve diğer hayatta olan insanları da öldürüp onları da zombi yapıyorlardı.Ee bu zombi filmlerinden şu an ki -yaşayan ölülerin- ne farkı var?Allah'ı,İslam'ı hakkıyla tanımayanlar zombi gibi değiller mi zaten!? Zombilerden Allah'a sığınırım [Amin]. 4.Bende zamanında zombiydim.Derin düşünmeyen bir insan. .Allah'a sonsuzlarca kez şükürler olsun ki zombilikten kurtuldum.Seyyid Adnan Oktar hocam vesilesi ile ve Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vesilesi ile zombilikten kurtuldum. 5.Eğer bir zombi zombiliğinden pişman olmuşsa yani bir zombi olduğunun farkına varmışsa ve artık zombiliğinden kurtulmak istiyorsa ilk başta;samimi bir tövbe ile [yani samimi bir pişmanlığın ardından] -ciddi- şekilde ahirete hazırlanmasını tavsiye ederim.Sonra Seyyid Adnan Oktar [yani Harun Yahya] hocamın 'Adamlık dini' adlı kitabını okumasını tavsiye ederim.Sonra www.harunyahya.tv adresinden 'Adamlık dini 1' ve 'Adamlık dini 2' adlı Harun Yahya belgesellerini izlemesini tavsiye ederim.Sonra bütün Harun Yahya belgesellerini izlemesini tavsiye ederim.Sonra Harun Yahya kitaplarının hepsini okumasını tavsiye ederim.Sonra Risale-i Nur külliyatını okumasını tavsiye ederim.İlmihal dersleri içinde Ömer Nasuhi Bilmen'in 'Büyük İslam İlmihali' adlı kitabını tavsiye ederim.Ayrıca hergün bol bol Kur'an okusun,ayrıca hergün bol bol Kur'an okusun.Ayrıca Hadisler de şart.Hadis de okusun.Alsın bir hadis kitabı bol bol hadis okusun [S.a.v.]. 6.İsra suresi,81-De ki: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur."
Allah aşığı bir müslüman.[ Türk-İslam Birliği hayranı ] - TR
Salam Aleykum!!!ben sapik bir darvinistim hatta evdekiler bile bu sapiklia inaniyordu babam komunist partinin bir uyesiydi!sukr olsun Allaha , selam olsun sizeki nehayet sizin eserlerinizi okudukdan sonra dini islama geldim!simdi Baku Dovlet Universitetinde okuyorum ,fikirlerinizin hayraniyim .yaratilish atlasini bir kac defa okudum.ben Geoloji fakultesinde okuyorum ve bu kitapi mualimimize veredim.oda asiri bir darvinist ve paleontoloq idi -simdi ELHEMDULILAH bu teori red eti ve namaza basladi!!!!!! Allah yardimciniz Olsun!!!
Zohrab Piriyev - AZ
Sayın Adnan Oktar'dan Allah Razı olsun Neyin ne olduğunu, Özellikle 19 yıldır kendisi hakkında bilmediğim veya yanlış bilgilendirildiğim, anlaşılmasını daha sonradan öğrendiğim (Adnan bey Hakkında Karalama haberleri)nedense içime sindiremediğim vede aklımda takılı kalan dini konularda Binlerce soruya ışık tutan Bu Kişiden Tekrar Allah Razı olsun, Bu bir. İkincisi ; Sonu uçurum olan felsefi akımlara karşı Dimdik eserler Deliller sunan Siz kardeşlerimin çalışmalarında hepinize teşekkürlerimi bildiriyorum, Kendi eksikliklerimi sizler vesilesiyle tamamladım. Hepinizden ve Hepimizden Allah Razı olsun Sevgili Adnan Beyi, adını Bir sabah kahvaltı yaparken TV lerde karalamaya çalışanlar sayesinde duymuştum. Fakat kendisini tanımadığım halde ve yakından görmediğim halde buna rağmen o haberleri bir türlü içime sindirememiştim, Sima olarak cana yakın biri (Bana öyle gelmişti) nasıl olurda böyle şeyler yapabilir. Yaa Neyin ne olduğu ortaya çıktı sonunda. Harun Yahya ismin ise Askerde tel nöbetilerinde vakit geçsin diye çarşı izninden almış olduğum mini bir radyo ile 1999-2000 li yıllarda eserlerini dinleyerek öğrenmiştim Harun Yahya Müstear ile Adnan Oktar'ın Aynı kişi olduğunu ise ( geçen yıl) 2008 yılında öğrendim (Biraz geç olmuş değimli?) ve şok oldum, Demek ki yanılmamışım 19 yıl boyunca Aklıma takılmış kişi Temiz biriydi . Vay be o kişi bu mu? Dedirtti bana. Ben Kendim Temiz düşünen aklı başında sağdan soldan hurafelerle uğraşmayan, Küçüklüğümden bir konuyu anlamak için evde deneyler bile yapan biriyim Yaptığınız tüm çalışmalar yerindedir, uygundur. Hiçbir tutarsızlık görmedim, İçeriğinde bilmeden belki ufak tefek hatalar olmuş ise Affola Sayenizde insanın inanılmaz ölçüde ufku açılıyor. Adnan Beyi Sakın terk etmeyin, terk edenler olacaktır , onlar kaybeder. Saygıyla sevgiyle kalın.
Sinan Aydoğan - TR
Bismillah. 1.Allah'ın rızasını kazanmak niyetimle-niyetimizle-niyetiyle Seyyid Adnan Oktar hocamın arkadaşı,yardımcısı,İnşaAllah vereceği görevleri tereddütsüz yerine getirenlerden olmak için daha ne bekliyorum!?,daha ne bekliyorsun!?,daha ne bekliyor!?,daha ne bekliyoruz!?,daha ne bekliyorsunuz!?,daha ne bekliyorlar!? 2.Acilen-en yakın zamanda,Allah'ın rızasını kazanmak niyetiyle Seyyid Adnan Oktar hocamıza ulaşmalıyız.Bazı nefisler "Seyyid Adnan Oktar hocamıza ulaşmak-yüz yüze görüşebilmek çok zor" diye içinden geçirebilir Bu dünyada -zor- diye birşey yok! Bu dünyada her iş Allah'ın dilemesiyle gerçekleşir!Demek ki biz önce Allah'ın rızasını kazanmak niyetimizle Seyyid Adnan Oktar hocamıza ulaşmak için yola çıkacağız İnşaAllah.Sonrasında Seyyid Adnan Oktar hocamıza ulaşabilirsek;Allah'ın dilemesiyle ulaşmışızdır ve Seyyid Adnan Oktar hocamızın yardımcılarından birisi oluruz İnşaAllah [bunda çok büyük hayır-hayırlar vardır],Seyyid Adnan Oktar hocamıza ulaşamazsak;Allah'ın dilemesiyle ulaşamamışızdır ve Seyyid Adnan Oktar hocamızın yardımcılarından birisi olamayız [ve bunda da çok büyük bir hayır ve hayırlar vardır.Ulaşamadık diye de Allah'tan umudumuzu kesmeyeceğiz,ulaşmak için defalarca deneyeceğiz İnşaAllah]. 3.Özetle,sonuç olarak;"Mevlam ne eyler,ne eylerse güzel eyler-hayırlı eyler".
Allah aşığı bir müslüman.[ Türk-İslam Birliği hayranı ] - TR
selamün aleyküm Hocam.çocukluğumdan beri Mehdi as. ve İsa as.ı ne kadar merak ettiğimi sık sık yazdım.şimdi ise bunları ne kadar sevdiğimi,benim ve müslüman kardeşlerim için ne kadar önemli olduğunu anladım.buyüzden sevincim ve coşkum her gün biraz daha artıyor.bunun içinde tabiki Allahıma şükrediyorum.Hocam, Allah yar ve yadımcınız olsun.Allah hepimizi Mehdi as ve İsa as kardeş ve yoldaş yapar(AMİN)
yasemin çuvadar - TR
selamün aleyküm Hocam ve Hocamı sevenler.Hocam sizin esrlerinizi ve fikirlerinizi yaymak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum(inşaAllah).Ancak daha etkil ve başarılı olmak için sizden ve sizi sevenlerden dua istiyorum....Hocam inşaAllah Ramazan ayında sizleri tekrar ekranlarda görürüz,Allah yar ve yardımcınız olsun...
yasemin çuvadar - TR
Bismillah. Ne oluyorda kovulmuş-aşşağılık pislik Şeytan'ın[İblis'in] askerleri bu kadar zulüm yapabiliyorlar? Cevap basit;müslümanların birlik olmaması.Bizim imanlı atalarımız boş yere söylemedi "birlikten kuvvet doğar" diye. 2.Acilen birlik olmamız lazım.Acilen Seyyid Adnan Oktar hocamızın yanına [evine] gitmemiz lazım. 3.Şimdi bazı nefisler içinden bunları geçirebilir;"niye gidelim ki,Seyyidimizin yeterli sayıda arkadaşı-yardımcısı vardır zaten".Veya "ya beni kabul ederlermi acaba?"...Bazı nefisler içinden bunları geçirebilir ama gideceğiz,gideceğiz,gideceğiz İnşaAllah.Seyyidimizin değil yeterli sayıda,fazla sayıda arkadaşı olsa bile biz Allah'ın rızasını kazanmak niyetiyle gene gideceğiz.O çok sıcak olan koltuklarımızdan kalkacağız artık,Seyyidimizin yanına gideceğiz.Evine gidince-Seyyidimizle yüz yüze görüşünce diyeceğiz ki;"Seyyid Adnan Oktar hocam,ben Allah'ın rızasını kazanmak niyetiyle buraya geldim.Beni arkadaşın-yardımcın olarak kabul et.Bana istediğin görevleri verebilirsin.Verdiğin görevleri yapmaya hazırım hocam. 4.Benim şuan için engellerim var.İnşaAllah engellerimi aştığım zaman Allah'ın rızasını kazanmak niyetimle Seyyid hocamın dostu-arkadaşı-yoldaşı-koruması-zırhı olmak için yanına gideceğim zaten. 5.Allah'ın rızasının en çoğunu aramak ile mükellefiz.Allah'ın rızasının en çoğunu ararken Seyyid hocamızda bize yardımcı olacaktır İnşaAllah.O'nun bize yardımcı olabilmesi içinde bizim O'nun yanında yardımcısı olmamız lazımdır. 6.Engeli olmayan Seyyid hocamızın yanına gitsin İnşaAllah.
Allah aşığı bir müslüman.[ Türk-İslam Birliği hayranı ] - TR
Bismillah. 1.Size -ağır depresyon- günlerimi anlatmak istiyorum...Yıl 2003:Hayattan hiç zevk almıyordum [Allah şahid],hatta çok sevdiğim halde otomobil kullanmaktan bile zevk almıyordum.3 sene boyunca kısmi tedaviler gördüm yani geçici tedaviler.Mesela 3 ay depresyondaydım doktora gidiyordum ve antidepresanlarla 3 ay kurtuluyordum sonra gene depresyon! 2.Yıl 2006:Depresyon beni öyle bir yumruklamıştı ki;üniversiteyi bırakacaktım bi ara,resmen yaşayan bir ölüydüm,gözlerim donuk bakardı,sesim kısık çıkardı,kollarım güçsüzdü.Depresyonun sabahlarını hiç anlatmak istemiyorum. 3.Yıl 2006:Okulun stajı için uzaktan bir akrabamızın işyerinde staja başlamıştım.Akrabamız gayet dindardı ve bana şu soruyu sormuştu;"sülalemizin adı mehdioğulları,peki sen Hz.Mehdi'nin[a.s.] kim olduğunu biliyor musun?".[Evet,sülalemizin adı mehdioğullarıdır (elhamdulillah)].Ve benim Hz.Mehdi gerçeğini bilmediğimi öğrenince bana hızlı bir şekilde Hz.Mehdi'yi anlatmıştı.Stajdan sonra hayatımı muhasebe etmiştim.Muhasebe sonunda şu soruyu sordum kendime;"sen bu hayatta neden yaşıyorsun?"Sonra kendi kendime şunu dedim;"zaten bu hayatta Cehennem'i yaşıyorum bari ahirette az kefaretle veya hiç azap çekmeden Cennet'i kazanayım İnşaAllah".Hemen Cennet'i araştırmaya başlamıştım.Cennet'i araştırırken [öğrenirken] bir site beni tam anlamıyla doyurmuştu,sitenin adı www.kurandacennet.com,evet bu siteye tam anlamıyla bayılmıştım.Harun Yahya ismini görünce Harun Yahya'yı çok merak etmiştim ve O'nun bir röportajını izleyince...[Seyyid Adnan Oktar hocama olan sevgimi kelimeler ile ifade zordur,sevgimi anlatmaya kelimelerim aciz kalıyor].He bu arada ağır depresyon tarihe karışmıştı elhamdulillah. çünkü yaşamın amacını-sırrını-gayesini öğrenmiştim ve anlamıştım elhamdulillah. 4.Yıl 2009:Şimdi çok mutlu bir insanım Elhamdulillah,elhamdulillah,elhamdulillah.Otomobil kullanmayı yine çok seviyorum,hayvanları çok seviyorum,doğayı çok seviyorum,manzaraları seviyorum,muhabbet etmeyi seviyorum,dostluğu-arkadaşlığı-samimi davranışları seviyorum.Hayatı seviyorum. 5.Risale-i Nur Külliyatı-Sözler-sekizinci söz-son paragraf:"Özetle-sonuç olarak:Her kim geçici-ölümlü dünya hayatını esas maksat yapsa,görünüşte bir cennet içinde olsa da,manen cehennemdedir.Ve her kim kalıcı-sürekli ahiret hayatına ciddi yönelmiş ise,dünya ve ahiret mutluluğuna erişmiştir.Dünyası ne kadar fena ve sıkıntılı olsa da,dünyasını Cennetin bekleme salonu hükmünde gördüğü için hoş görür,tahammül eder,sabır içinde şükreder".
Allah aşığı bir müslüman.[ Türk-İslam Birliği hayranı ] - TR
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top